Апасиев: Само Левица се бори против неофашистичките клубови во Македонија

t

Во вчерашното гостување во “Само интервју”, лидерот на Левица, Димитар Апасиев, рече дека само Левица се бори против неофашистичките клубови кои се отвараат во Македонија.

Дел од гостувањето на Апасиев беше споделено и на Фејсбук страната на Левица од каде напишаа:

– САМО ЛЕВИЦА СЕ БОРИ ПРОТИВ НЕОФАШИСТИЧКИТЕ КЛУБОВИ

„Имате 40 невладини организации финансирани од тајни служби на Бугарија. Знаете дека Комисија за спречување на дискриминација е преплавена од претставки?

За било каков статус на фејсбук, ловат граѓани преку мрежа на адвокати.

Се формираат неофашистички клубови и само Левица поднесе кривична пријава (по која се постапува) и поднесе уставна иницијатива да се укинат.”

ЛИНК од објавата и видеото на Фејсбук

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Крмов на протест со пензионерите –…

Денес пред Собранието на Република Македонија повторно…

По барање на Левица, МОН ги одзеде…

Секој ученик заслужува безбедна образовна средина. Драматичните…

Апасиев бара одложување на лидерската средба! Утре…

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, предмалку на…

(Фото) Европратеникот од Ирска, Мик Волас: Левица…

Познатиот европратеник од Ирска Мик Волас кој…

Левица: Касами повика на рушење на уставниот…

Првиот човек на Движењето Беса и актуелен…