Апсење во Аеродром, Гази Баба и Бит Пазар – кај уапсените пронајдена марихуана

t

„Денес во во 00.05 часот на подрачјето на Аеродром, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Ц.С.(23) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена марихуана.

Вчера во 23.15 часот во парк-шума Гази Баба, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Р.А.(48) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена марихуана.

Исто така вчера во 14.10 часот на подрачјето на Бит Пазар, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Ј.Р.(34) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок“, информираат од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИН ПРИВЕДЕН ВО КОСОВО: Била распишана…

Во Косово е приведен државјанин на Република…

Во Скопје се апсеа дилери, уапсени и…

Во текот на вчерашниот ден во Скопје…

Уапсен 33-годишен скопјанец, истепал полицајци во полициска…

Вчера околу 11.30 часот во Полициската станица…

Уапсена е директорката на Агенцијата за спречување…

Службеници на СЈО утрово ја блокираа зградата…

МВР бришеле доказен материјал, тврди Салиу и…

Уништување на доказен материјал е кривично дело,…