Апсење во Ѓорче Петров

t

На 01.01.2022 во 15.15 часот на подрачје на Ѓорче Петров од полициски службеници од Единица за интервентна полиција на СВР Скопје е лишен од слобода С.Ш.(22) од Скопје, затоа што кај него е пронајдена грутчеста материја.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Захарова откри на кого Лавров му рече…

Реченицата на министерот за надворешни работи Сергеј…

Приведен 49-годишен маж: Наместо во притвор го…

Денеска во 06.30 часот во казино во…

Лавров: Во Европската унија нема демократија туку…

Во Европската унија нема демократија туку „дисциплина…

Лавров одговора на прашања на Инфомакс! Македонија…

Нема непртијателски држави и народи, туку непријателски…

(Видео) Хаос: Скопје и утрово е блокирано!

Скопје и утрово е блокирано поради Самитот…