Апсење на охридскиот аеродром – еве како сакале да влезат двајца турски државјани во нашата земја

t

Двајца турски државјани со фалсификувани визи приведени на охридскиот аеродром информираат од МВР.

На 27.03.2022 во 13:00 часот на Граничниот премин – Аеродром „Св.Апостол Павле“ во Охрид, при извршена пасошка контрола, било констатирано дека патните исправи и британските визи на две лица на возраст од 31 и 23 години, двајцата од Република Турција, биле фалсификувани. Со нив бил извршен службен разговор и било утврдено дека визите ги набавиле преку турска агенција за што платиле повеќе од 500 фунти, велат од МВР.

Тие, додаваат од МВР, биле приведени и предадени на полициски службеници од Регионалниот центар за гранични работи Запад за понатамошна постапка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Партијата е ставена во улога на агрегат…

(или за тоа каде Мицкоски ја доведе…

Тренчевска смирува: Греење во градинките ќе има

Не треба да се плашат ниту родителите,…

(Видео) Бурно славје на бугарските репрезентативци во…

Македонската фудбалска репрезентација вчера вечер на домашен…

(Фото) Припадници на нацистичкиот батаљон Азов на…

Сликата објавена на Твитер во понеделникот покажува…

Без коментар – Медведев: Русија има право…

Русија ќе користи нуклеарно оружје во случај…