Апсење на патот Кичево – Македонски Брод: Полицијата пронајде кокаин

t

Денеска (14.08.2022) во 01.30 часот, од полициски службеници од ОВР Кичево лишен од слобода е Б.К.(52) од Прилеп. При контрола на возило со кое се превезувал, извршена кај месноста „Стара централа“ на регионалниот пат Кичево-Македонски Брод, полициските службеници кај него пронајдоа и одзедоа ќесе со кокаин.

Против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Албански државјанин избоден во Кичево!

Вчера во 23.07 часот во ОВР Кичево…

Брука: Полицаец истепал приведено лице

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и…

Хаос: Апсење пред угостителски објект во Тетово

На 02.10.2022 во 22.55 часот пред угостителски…

МВР ги демантира “лагите на синдикатот”: Инвестирани…

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира…

Биди хуман, донирај униформа: Независниот полициски синдикат…

Независниот полициски синдикат започнува акција за донирање…