Арачиновец со „Мерцедес“ се удрил во полициско возило – 8 лица се повредени

t

Вчера во 17.40 часот било пријавено дека на регионалниот пат Куманово-Граничен премин Белановце, атар на село Белановце, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од А.Б.(62) од с.Арачиново-скопско, и возило „дачиа дастер“, сопственост на МВР, управувано од О.С.(43) од с.Облавце-кумановско.

„Во незгодата со телесни повреди се здобиле А.Б., О.С., како и уште тројца полициски службеници кои биле во возилото „дачиа“ и уште три сопатнички од патничкото возило „мерцедес“, констатирани во Општата болница Куманово. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Куманово“, соопштија од Министерството за внатрешни работи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Петков им изрази сочувство на роднините на…

„Автомобилот со кој вечерва одевме за Варна…

Тешка сообраќајна несреќа: Повреден 22-годишник од Арачиново

22-годишник од скопско Арачиново е тешко повреден…

(Видео) Оџата од Арачиново доби „мерцедес“ за…

Оџата од Арачиново за Рамазан Бајрам на…

Две лица се приведени за вчерашниот обид…

Две лица се приведени под сомнение за…

Обвинител изврши увид на местото на пукањето…

Основното јавно обвинителство Скопје информираше попладнево дека…