Арсовска: За четири месеци решивме 81 експропријација за мостот на Шилегов кој водеше во дневна соба

t

Во денешната епизода на ,,Наше Скопје” градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска потенцираше дека решиле дури 81 експропријација за мостот на Шилегов кој водел во дневна соба..

,,Ние за нецели четири месеци решивме дури 81 експропријација за мостот на Шилегов кој водеше во дневна соба. Жално е повторно да се презентираат лаги во јавноста. Работата вели дека проектите се реализираат” , рече Арсовска.

Следете ја емисијата на Фејсбук страната на Инфомакс.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нема крај: И денеска дојави за бомби…

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста…

Дојави за бомби денеска во вкупно осум…

На меил адреси на осум средни училишта…

Член на комисијата потврди: Бугарските историчари инсистираат…

Не работиме на утврдување на статусот на…

Да беше Ленин – Сталин со Квиско…

Да беше Ленин Сталин во 2018-та ќе…

Болна работа: Малолетник од Скопје силувал малолетничка

Денеска (28.11.2022) во 02.20 часот, полициски службеници…