Арсовска: Имам закани по мојот и животот на моето дете

t

Во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа ТВ, градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, вели дека добивала закани по својот живот: „Знаете како, јас сметам дека доволно закани имав во изминатиот период. Ниту се плашам, ниту придавам значење.“ – Истакна таа.

„Имав закани по животот мој, по животот на моето дете. Беа напаѓани сите членови на моето семејство, од прв до последен. Таквите типови на напади нема да предизивикаат ништо друго, освен јасно изразена воља да се излезе на крај со сите оние злоупотреби кои што се во градот. На тоа се должат до овој момент. Затоа што се плашат од одговорноста која следи.“ – Додаде Арсовска.

„Јас кажав како ќе работам уште од првиот ден на овој градоначалнички мандат. Јас злоупотреби немам намера да правам, а оној кој што ги правел, тој има потреба да се грижи. Со закани и со напади нема ништо да постигнат.“ – Истакна градоначалничката

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Прскање против возрасни форми на комарци овој…

Авионската дезинсекција против возрасни форми комарци на…

Ракија не е за секого: Прободен и…

Британски војник бил нападнат за време на…

Посебен режим на сообраќај утре во Скопје

Министерството за внатрешни работи соопшти дека на…

(Фото) Ексклузивно: Кај е Гоце, нека стане…

Вредни луѓе вечерва го разубавиле Скопје. Инфомакс…

Приведен дилер од Скопје

Денеска, на улица „Марко Орешковиќ“ во Скопје, полициски…