Објавено на:

Арсовска: Работам во интерес на граѓаните со сите градоначалници во Скопје

t

На денешната прес-конференција градоначалничката на Град Скопје посочува дека работи во интерес на граѓаните и ќе стори се што може да ги надополни последните не толку работливи години, со турбо работа на нови проекти кои се предвидени од Град Скопје, во соработка и со другите општини.

На прашањето како и се односите на градоначалничката, после изјавата на градоначалникот на Општина Карпош, Стевче Јакимовски дека не успеа да најде заеднички јазик со ВМРО-ДПМНЕ и ја раскина коалицијата, одговорот на градоначалничката беше следниот:

-Супер ми се односите со сите 10 градоначалници, имаме коректна и одлична соработка и функционираме во однос на интересите на граѓаните, истакна градоначалничката на Град Скопје Даниела Арсовска

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

19-годишник силувал малолетно девојче од тетовско

Деветнаесетгодишно момче од селото Крушопек, Скопско е…

Арсовска на годишната средба на европски гимназии…

Денеска се одржа годишната средба на европски…

Екипите на Водовод и канализација спроведоа активности…

Екипите на сектор Водовод во текот на…

Посебен сообраќаен режим поради завршни активности за…

На булeварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“, на потегот…

И не им доаѓа паметот: 334 казни…

– Секторот за внатрешни работи Скопје вчера…