Арсовска се сретна со Сојузот на турските невладини организации во Македонија

t

Градоначалничката Арсовска оствари средба со Претседателот на Сојузот на турските невладини организации во Македонија Хусрев Емин и извршниот директор Мехмед Ариф, со кои разговараше за можностите за билатерална поддршка и соработка, како и за интензивирање на инвестициите во скопскиот регион од Турција.

Писателката Лејла Шериф Емин, добитничка на годишната книжевна награда за книгата “Мост меѓу националностите”, со посвета на градот и подари дел од своите збирки поезија на градоначалничката Арсовска во кои главна тема е градот Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонски војници ќе учествуваат во мисии во…

Владата на Република Македонија на денешната седница…

(Видео) Ковачевски за “Инфомакс”: Се согласувам со…

На прашање на Инфомакс дали премиерот Ковачевски…

Трагедија: Скопјанец пронајден мртов во стан

На 03.10.2022 во 23.08 часот во Полициска…

Борисов ќе се мачи да создаде влада…

Изборите покажаа дека народот никому не му…

Грдото лице на Балканскиот мегаетникум: 250 години…

Грдото лице на Балканскиот мегаетникум 250 години…