Арсовска: Службите работат деноноќно, исчистени уште 700 квадратни метри и отстранети 50 кубни метри смет од јавна површина

t

Службите на Град Скопје работат и во текот на ноќта. На локација кај раскрсницата помеѓу улица „Џон Кенеди“ и булеварот „Македонска Косовска Бригада“ во општина Чаир, беше спроведена ноќна акција за чистење на смет. Исчистени 700 квадратни метри и отстранети од јавна површина 50 кубни метри смет, соопти градоначалничката на град Скопје, Данела Арсовска.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Захарова откри на кого Лавров му рече…

Реченицата на министерот за надворешни работи Сергеј…

Лавров: Во Европската унија нема демократија туку…

Во Европската унија нема демократија туку „дисциплина…

Лавров одговора на прашања на Инфомакс! Македонија…

Нема непртијателски држави и народи, туку непријателски…

(Видео) Хаос: Скопје и утрово е блокирано!

Скопје и утрово е блокирано поради Самитот…

Дачиќ на средби со Лавров, Шаленберг, Сијарто…

На маргините на 30. Министерски совет на…