Објавено на:

Арсовска со честитки за припадниците на исламската вероисповед: Рамазан е месец на добрината и хуманоста – лесни пости

t

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска им го честитеше на припадниците од исламска вероисповед почетокот на светиот месец Рамазан.

“На сите припадници на исламската вероисповед го честитам почетокот на месецот на добрината, простувањето и хуманоста и им посакувам мир и благосостојба. Рамазан на секој дом нека му донесе милост, бериќет и проштевање и нека биде поттик за меѓусебно помагање и почитување.


Деновите на постот се можност за секој верник да го отвори своето срце кон великодушноста и хуманоста, помагајќи им на сиромашните и изнемоштените.

Во Скопје, времето за Суфур започнува во 04:34 часот. Ви посакувам лесни рамазански пости.” – напиша Арсовска на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Арсовска со честитки за припадниците на исламската…

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска им…

За првпат од осамостојувањето на Македонија противпожарната…

Апсурдната политика која се водеше со години…

Полициски синдикат: „ЧЕСТИТКИ за постигнатото Министре Спасовски💖💖…

Полицискиот синдикат со сатиричен текст на фејсбук…

Го пријавив во полиција, проба да ме…

Композиторката и професорка на факултетот за музичка…

(Видео) Apcoвcкa пoчнa co кpивичнитe за администрацијата…

Град Скопје по Иницијатива од Државната Комисија…