Објавено на:

БЕВ КОЛАТЕРАЛНА ШТЕТА: Тамара Ѓуриќ проговори за Веља Невоља, а потоа ги спомена и заканите

t

Старлетата Тамара Ѓуруќ проговори за односот со Вељко Беливук, попознат како Веља Невоља, кој е обвинет за свирепи злосторства, незапаметени на овие простори.

Таа наведе дека не го познава Беливук.

„Имаше приказни дека му должам пари. Го немам запознаено. Се забавував со тогашниот лидер на навивачите, но не со криминалец, туку со симпатизер на Партизан. Тие се скараа, а јас тука бев колатерална штета. Што се однесува до заканите кои ги добивав, мислам дека зад тоа не стои кланот на Веља Невоља. Без врска сум вмешана“ – раскажа познатата учесничка во реално шоу во „Ново Јутро“.

Ѓуриќ се насочи и на веста дека се разведува од сопругот Никола Качаревиќ.

„Имавме несогласувања, но сме во еден убав брак“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Свештеник истепа војник – во украинската…

Скандал изби во местото Хмелницки, Украина. Во…

Жена била агресивна кон полицајци, па доби…

На 01.04.2023 во 20:10 часот во с.Д.Бањица,…

Светските агенции за исходот од изборите во…

Бугарските конзервативци и либералите, се чини, и…

(Фото+видео) Прослава во Подгорица: Песна за Косово,…

Поддржувачите на Јаков Милатовиќ излегоа на улиците…

“Пу, пу – не важи”: Ковачевски му…

Во пресрет на вториот круг од претседателските…