Објавено на:

БЕВ КОЛАТЕРАЛНА ШТЕТА: Тамара Ѓуриќ проговори за Веља Невоља, а потоа ги спомена и заканите

t

Старлетата Тамара Ѓуруќ проговори за односот со Вељко Беливук, попознат како Веља Невоља, кој е обвинет за свирепи злосторства, незапаметени на овие простори.

Таа наведе дека не го познава Беливук.

„Имаше приказни дека му должам пари. Го немам запознаено. Се забавував со тогашниот лидер на навивачите, но не со криминалец, туку со симпатизер на Партизан. Тие се скараа, а јас тука бев колатерална штета. Што се однесува до заканите кои ги добивав, мислам дека зад тоа не стои кланот на Веља Невоља. Без врска сум вмешана“ – раскажа познатата учесничка во реално шоу во „Ново Јутро“.

Ѓуриќ се насочи и на веста дека се разведува од сопругот Никола Качаревиќ.

„Имавме несогласувања, но сме во еден убав брак“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ванковска: Мојата цел не беше да победам,…

Кандидатот за претседател на Левица, Билјана Ванковска…

Ковачевски: Јасно е дека граѓаните не казнија…

Лидерот на СДСМ, Димитар Ковачевски вечерва порача…

Пендаровски: Резултатите не се такви какви што…

Резултатите не се такви какви што ги…

Полиција пред штабот на „Вреди“ додека ДУИ…

Кордон полицајци е распореден пред штабот на…

Битиќи: Коалицискиот капацитет ќе биде одлучувачки за…

„За вториот круг на претседателските избори клучно…