Безбедноста на скопјани пред се: Подигнати пешачки премини на улицата Коце Металец

t

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, преку нејзината Фејсбук страна информираше дека заради поголема безбедност во сообраќајот се направени подигнати пешачки премини на улиццата “Коце Металец”.

Ова е објавата на Градоначалничката:

“Подигнати пешачки премини на улицата Коце Металец за подобрена безбедност во сообраќајот во овој дел на градот, кои ќе ја намалат брзината на движење на возилата и ќе ја зголемат безбедноста учесниците во сообраќајот. Обележана е и хоризонталната сигнализација на пешачките премини, а поставени се и заштитни столбови за дополнителна безбедност.” – стои во Фејсбук статусот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Уапсен скопјанец кај кого било пронајдено оружје

На 27.03.2023 околу 21.50 часот во населба…

Пожар во подземна гаража во Скопје, изгореа…

Два автомобила изгореле вчераутро во подземна гаража…

ДИВ ЗАПАД: ДВЕ РАЗБОЈНИЧКИ КРАЖБИ СО ОГНЕНО…

Див Запад не ни е рамен, вечерва…

19-годишник силувал малолетно девојче од тетовско

Деветнаесетгодишно момче од селото Крушопек, Скопско е…

Арсовска на годишната средба на европски гимназии…

Денеска се одржа годишната средба на европски…