Бездомник доби на лото во Италија, но не можеше да си ги подигне парите

t

Италијанецот Џанлуиџи, бездомник кој минатиот месец освои 37.000 евра на „СуперЕналто“, но не можел да ги искешира парите затоа што немал даночен број, пренесува Corriere Adriatico.

„За да ги барате вашите добивки, потребен ви е здравствен сертификат, но јас немам, имам само стар даночен број кој е неважечки“ рекол Џанлуиџи и додал дека со освоените пари ќе располага сам и дека сака да остане „невидлив“.

Според италијанскиот весник, по еден месец бирократски компликации, Џанлуиџи успеал да го реши проблемот.

Тој доби премија на лотото 4+1 на 24 октомври, плаќајќи 1,5 евра за тикетот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Документи+Видео) Ова се доказите за соработката помеѓу…

Maкедонската јавнос е во шок по деталите…

Добри вести од соседството, пронајдена e Сара!…

Пронајдена е Сара П.(17) од Борча која…

Koнечно искрен политичар: Не верувајте на сѐ…

Не верувајте во сѐ што ви кажуваме.…

Не за џабе ја нарекуваат Белата Палата:…

Истакнат член на партијата и близок човек…

(Видео) ПЕРО АНТИЌ „МУ ГО ЧУВА ГРБОТ“…

Поранешниот прославен македонски кошаркар и актуелен претседател…