Без конкуренција, Левица е најтранспарентна парламентарна партија во Македонија

t

Левица е пример за финансиска транспарентност и најтранспарентна партија во Македонија, очајнички се обидите за дискредитација, велат од партијата во објава на социјалните мрежи.

– Државниот Завод за Ревизија, како единствена стручна институција во Македонија, по извршената ревизија врз финансиските извештаи за локалните избори од 2021 година, не констатира НИТУ ЕДНА неправилност во финансирањето на политичката партија #Левица.

Дополнително, годишната завршна сметка заедно со Извештајот за донации на политичките партии секоја година се поднесува до Државниот завод за ревизија, Централен Регистар и УЈП.

Без конкуренција, Левица е најтранспарентната парламентарна партија во секој поглед, ослободена од криминалните шеми на останатите политички субјекти – потврдено низ годините и под будното око на институциите.

Невистините и обидите за дискредитирање се потполно неразумни и неефективни кога станува збор за единствената партија, која преку правичноста и борбата против криминалите се етаблира, како силен општествен фактор, велат од партијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Без конкуренција, Левица е најтранспарентна парламентарна партија…

Левица е пример за финансиска транспарентност и…

Апасиев: СДСМ пропаѓа, тоа ми се допаѓа

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, уште еднаш…

(Видео) Мицкоски нема да формира влада по…

Дури и да победи ВМРО-ДПМНЕ на следните…

Кој ќе “лапне” станче? Муцунски ќе му…

Тимчо Муцунски ќе биде запаметен како градоначалник…

Апасиев на Светскиот самит на Комунистичката партија…

Денес, 15 март 2023 година, претседателот на…