Без струја дел од општина Карпош

t

Делови од општиниtа Карпош денеска, во различни периоди, ќе останат без електрична енергија, соопшти РЦУК.

Од 09:00 до 14:30 часот струја нема да имаат корисниците на дел од ул. „Козле“, а од 09:00 до 12:30 часот корисниците од ул. „Козле“ број 19,21 и 23.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Старица ограбена во Карпош

На 11.06.2024 во 17:50 часот во СВР…

Украден сеф од објект во Карпош!

Украден сеф од продавница во скопски Карпош,…

Ограбена аптека во Карпош

На 20.03.2024 околу 21.05 часот во СВР…

Советот на Општина Карпош ја усвои завршната…

Во рамки на 45. седница, членовите на…

Левица ги исклучи од членство Бранко Ристов…

Ја информираме јавноста дека Левица го суспендира…