Без струја утре неколку скопски општини

t

Утре без електрична енергија ќе бидат дел од општините Аеродром, Сарај, Гази Баба и Сопиште, поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа. Во период од 09:00 до 11:00 часот без електрична енергија ќе бидат дел од корисниците од булевар „Видое Смилевски Бато” згради: бр, 21, бр.33 и бр.35, сите во близина на паркот – Тоше Проески во општина Аеродром. Од 09:00 до 12:00 часот без струја ќе бидат корисниците од село Кондово, општина Сарај.

Без електрична енергија од 09:00 до 14:00 часот ќе бидат и дел од корисниците од населбите Трубарево и Илинден, поточно објектите лоцирани околу фирмите „Рио кафе” и „Сара фешн”, во Гази Баба. Од 09:00 до 15:00 часот без струја ќе бидат дел од корисниците од село Нова Брезница во Сопиште.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ДИВ ЗАПАД: ДВЕ РАЗБОЈНИЧКИ КРАЖБИ СО ОГНЕНО…

Див Запад не ни е рамен, вечерва…

19-годишник силувал малолетно девојче од тетовско

Деветнаесетгодишно момче од селото Крушопек, Скопско е…

Арсовска на годишната средба на европски гимназии…

Денеска се одржа годишната средба на европски…

Екипите на Водовод и канализација спроведоа активности…

Екипите на сектор Водовод во текот на…

Посебен сообраќаен режим поради завршни активности за…

На булeварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“, на потегот…