Бектеши и Груби ја бодреа фудбалската репрезентација на Албанија против Полска

t

Албанската фудбалска репрезентација синоќа ја совлада Полска во квалификациите и го продолжи својот пат кон пласман на Европското првенство 2024. Дел од настанот беа и министерот за политички систем и односи за заедниците, Артан Груби, како и министерот за економија и негов партиски колега Крешник Бектеши.

Двајцата членови на македонската влада заедно со своите синови присуствуваа на стадионот „Ер Албанија“ во Тирана и сведочеа на големата победа на нашиот западен сосед.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лога, Груби и Битиќи: Разговараме за заедничка…

Неофицијално јас знам дека тој датум ќе…

Бектеши: Минималната плата во март ќе изнесува…

Министерот за економија Крешник Бектеши на својот…

Нов резил од премиерот: Бектеши зборува за…

Премиерот Димитар Ковачевски денеска беше прекорен од…

Израелски медиуми: Денес беше најкрвавиот ден за…

Израелските медиуми објавија дека денес бил најкрвавиот…

Казни од 800 до 10.000 евра за…

Министерот за економија Крешник Бектеши апелира сите…