Бектеши: Утрото на 15 октомври радијаторите во Скопје ќе бидат топли

t

Радијаторите ќе бидат топли од 15 октомври, соопшти министерот за економија Крешник Бектеши во „Само интервју“.

-Сабајлето на 15-ти ќе бидат загреани радијаторите во Скопје се додека трае сезоната. Граѓаните слушаaт и читаат информации од соседите дека ќе се одлага сезоната кај нив за парно греење, бидејќи тоа е начин на кој тие ќе штедат,кај нас грејната сезона ќе почне на 15-ти, вели Бектеши.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Метео: Невреме со пороен дожд и грмежи…

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ПРЕД КЛИНИЧКИ: Смачкани се…

Тешка сообраќајна несреќа вечерва се случи на…

Тошковски откри кога ќе почнат да доаѓаат…

Во вечерашната емисија ClickPlus на ТВ21, министерот…

Прскање против комарци во сабота во Скопје,…

Центарот за управување со кризи (ЦУК) информира…