Објавено на:

Белата куќа нема коментар за израелските напади во Иран

t

Белата куќа нема коментар за израелските напади во Иран во текот на ноќта, изјави портпаролката на Белата куќа Карин Жан-Пјер.

Претходно вечерта Израел го нападна Иран како одговор на нападот со дронови од Иран кон Израел претходно.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Рама: Косово да прифати сè што се…

Албанскиот премиер Еди Рама во интервју за…

Прогласена е петдневна жалост во Иран: Назначен…

Иранскиот лидер и духовен водач, ајатолахот Али…

САД го поддржуваат Преспанскиот договор, тоа го…

Елизабет Ален, потсекретарка за јавна дипломатија и…

Руски експерт открива: Постојат две можности за…

Авионската несреќа во која загина иранскиот претседател…

Слобода или екстрадиција? Денеска ќе се знае…

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж денеска се…