Уапсени Беровчани и Пехчевчани за марихуана и кокаин

t

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово поднесе кривична пријава против Г.Б.(34) од Берово, З.К.(27) од Пехчево и А.Е.(22) од Берово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

Имено, при претрес во домот на првопријавениот полициски службеници пронашле и одзеле марихуана, метална кутија со остатоци од марихуана и предмети со остатоци од тетрахидроканабинол и од кокаин.

Притоа било констатирано дека Г.Б. неовластено му продал на З.К. марихуана, а А.Е. посредувала за да биде извршена купопродажбата на дрогата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Принцот Хари повторно ја отвори душата: Марихуаната…

Британскиот принц Хари во интервју со авторот…

Утрово најстудено во Берово: Еве каде има…

Најстудено утрово е во Берово со -6…

Најстудено утринава во Берово: Еве каде имаше…

Најстудено изутрина е во Берово каде се…

Акција на МВР во Куманово: Пронајдени марихуана…

Полициски службеници од СВР Куманово вчера во…

“Од мал во бизнисот”: Малолетник продавал марихуана…

Во текот на вчерашниот ден, малолетник од…