БЕСА ќе го поддржи протестот против отворање на казино во Тетово

t

„Движењето БЕСА, секогаш им даваше поддршка на протестите кои беа против негативните појави во општеството, така и овојпат го продолжуваме континуитетот на политичките ставови со поддршка на протестот на Движењето „Антикоцкање“, која е против отворање на казино во близина на едно училиште во Тетово, велат од Движењето БЕСА.


Од оваа партија апелираат до сите граѓани да излезат на овој протест со разумност и смиреност.


„Апелираме и до сите граѓани да излезат на овој протест со разумност и смиреност за борба против негативните појави во нашето општество. Да излеземе сите без партиски одлики да ги отстраниме казината и другите игри на среќа од околината на училиштата и да ги поставиме што подалеку од населените места“, се вели во сопштението на БЕСА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ССМ најави масовни протести од утре: Не…

За време на протестите од 1-ви Мај,…

Трагедија во Тетово: Се удави 6 годишно…

Попладнево дошло до трагедија во Тетово, откако…

БЕСА бара обединување на албанските партии за…

Претставникот на Движењето БЕСА, Абдуш Демири, во…

Голем пожар во тетовско: 20 пожарникари се…

Во пожарот со мало задушување се соочиле…

Касами нема да инсистира на предвремени избори

Лидерот на Движењето Беса, Биљал Касами, вели…