Бесими бил во едно од возилата кои учествуваа во сообраќајката пред Влада?

t

Верижен судир на неколку возила вечерва се случил на улицата „Илинденска“ пред Владата.

Според првичните информации нема повредени лица, а Телма ТВ јавува дека според неофицијални информации, еден од учесниците во судирот бил и министерот за финансии Фатмир Бесими кој е во владината зграда каде во тек се преговорите за минималната плата.


Сител телевизија објави дека има еден повреден и со Брза Помош е однесен

Дел од медиумите јавија и дека вицепремиерот Бојан Маричиќ бил во едно од возилото, но тој во гостувањето во живо во емисијата „Топ Тема“ на Телма ТВ ја демантираше оваа информација.

Од МВР сè уште нема официјални информации за сообраќајката.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОВРЕДЕН РУДАР СВЕДОЧИ ЗА ТРАГЕДИЈАТА ВО СОКОБАЊА:…

Директорот на Општата болница во Алексинац, д-р…

ОСУММИНА ЗАГИНАТИ ВО ЕКСПЛОЗИЈА ВО РУДНИКОТ КАЈ…

Осуммина рудари загинаа во експлозија на метан…

(Видео) СТРАШНО: Синот на Шумахер доживеа несреќа…

Квалификациите за Гранд При на Саудиска Арабија…

Страшна трагедија во Конго: Воз излета од…

Најмалку 60 луѓе загинаа откако товарен воз…

(Видео) Трагична хеликоптерска несреќа: Се сруши американски…

Четири лица загинаа во хеликоптерска несреќа во…