Бизарeн инцидeнт во Ирска: Двајца мажи донеле мpтов пензионер во пошта за да му ја подигнат пензијата

t

Ирската полиција ги истражува наводите дека телото на мажот било донесено во поштата во обид да му ce подигне пензијата, пренесува АП.

Ајриш тајмс пишува дека двајца млади мажи во петокот донеле маж, кој се чинело дека има околу 60 години, во поштата во градот Карлоу.

Ирската полиција не можеше да даде детали за случајот, но потврди дека нејзините детективи ги истражуваат околностите што следат по необјаснетата смрт на постар човек во областа Карлоу.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ирската влада побараа цензура од социјалните мрежи…

Единствената платформа која одби да соработува и…

Вработен во Пошта – Центар Жупа украл…

МВР информира дека ОВР Дебар поднесе кривична…

Ирска европратеничка го “утепа” Борел: Тој е…

Ирската европратеничка Клер Дејли во Европарламентот Келр…

Најниската пензија треба да биде 20.000 денари,…

Пензионерите револтирано реагираат дека зголемувањето на септемвриската…

Од 30 август започнува исплатата на августовските…

Од 30 август ќе почне исплатата на…