Биткоинот не е ни блиску до враќање на старата вредност

t

Пазарот на криптовалути во изминатите 24 часа ја зголеми својата капитализација за 2,1 отсто, а според податоците на веб-страницата Коингеко таа моментално изнесува 2,1 милијарди долари.

Биткоинот во последните 24 часа ја зголеми својата вредност за 3,3 отсто и се тргува по цена од 44.098 долари.


Етерумот во исто време порасна малку поблаго, околу 1,1 отсто, а на берзите се проценува на околу 3.113 долари.

На неделно ниво, биткоинот закрепна 14,3 отсто, а итриумот околу 15,8 отсто.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Урнебесно: Илон Маск ги купува училиштата со…

Само неколку дена откако ги купи градежните…

Бомба од Села: Се копале криптовалути во…

Лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, вечерва…

ФБИ: Северна Кореја е одговорна за најголемиот…

Хакери од Северна Кореја се одговорни за…

Крипто санкции: Берзата на криптовалути ги блокираше…

Големата берза за криптовалути Coinbase ги блокираше…

Криптовалутите ќе бидат дел од санкциите на…

Европската унија ќе ги вклучи криптовалутите во…