Богоев ја нападна Левица: Кој ве плати да бојкотирате и одработувате против македонските граѓани?

t

Потпретседателот на СДСМ, Стефан Богоев смета дека партијата Левица водела кампања за бојкот на пописот за денес да може да ги оспорува резултатите и да ги подрива темелите на државата.

Тој ја праша партијата „кој и колку ве плаќа за ова да го правите“.

-Ги лажеа граѓаните дека ќе се заразат од Ковид доколку ги примат попишувачите дома, а при пописот немаше ниту еден таков пријавен случај. Обидот не успеа, но се поставуваат неколку прашања:

-Кој ја финансираше кампањата за бојкот и во која валута?

– На која држава и е од интерес Македонија да е нестабилна?

-Дали Левица одработува против македонските граѓани, а во интерес на друга држава?, стои во објавата на Богоев.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Апасиев: СДСМ пропаѓа, тоа ми се допаѓа

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, уште еднаш…

(Видео) Мицкоски нема да формира влада по…

Дури и да победи ВМРО-ДПМНЕ на следните…

Кој ќе “лапне” станче? Муцунски ќе му…

Тимчо Муцунски ќе биде запаметен како градоначалник…

Апасиев на Светскиот самит на Комунистичката партија…

Денес, 15 март 2023 година, претседателот на…

Мециновиќ за изјавата на Ескобар: Во ваков…

Еден православен народ и гнилиот Запад, културолошки…