Објавено на:

„Бог гледа се“: Се огласи Ѓоковиќ од заточеништво

t

За време на прес-конференција во Белград, братот на Новак Ѓоковиќ ја откри порака што му ја испратил неговиот брат Новак од хотел во Мелбурн.
На прес-конференцијата семејството Ѓоковиќ проговори за состојбата на Новак, односно условите во кои тој го минува времето во Австралија.
Сите се согласија дека моментално е во заробеништво, а мајката Дијана откри дека со себе има само мобилен телефон и дека не може да се пресоблекува, да се мие или да спие…
Најмладиот брат на Џорџ откри каква порака му испратил Новак претходно во текот на денот.

„Бог гледа сè. Моралната етика како најголеми идеали се ѕвезди водилка кон духовното издигнување. Мојата благодат е духовен, а нивното богатство материјално“, ја прочита пораката на новинарите.
По прес-конференцијата на семејството Ѓоковиќ, пред Собранието на Србија се одржа собир на поддршка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ѓоковиќ против Синер за најголемата награда во…

Новак Ѓоковиќ и Јаник Синер вечерва ќе…

Ѓоковиќ: Едвај се спасив – ме давеше…

Најдобриот тенисер на планетата, Новак Ѓоковиќ, се…

Ѓоковиќ лесно до осминафиналето на Мастерсот во…

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ вечерва го…

Српскиот патријарх ги крстеше децата на Новак…

Фотографиите на социјалните мрежи ги објави протосингелот…

Надал: Федерер го достигна највисокото ниво, но…

Тони Надал беше составен дел од огромен…