Бог да чува: Малолетник крадел од манастир

t

На 27.03.2024 во 18.50 часот во Кавадарци, полициски службеници од ОВР Кавадарци го привеле Ф.Ј.(18) од Кавадарци.

Тој се сомничи дека извршил „кражба“ од дворот на манастирот „Свети Никола Моклишки“ во атар на с.Ваташа, кавадаречко, при што одзел повеќе предмети.

Кај него биле пронајдени одземените предмети и биле вратени на сопственикот.

За настанот бил известен јавен обвинител и по негово документирање ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Украден сеф од објект во Карпош!

Украден сеф од продавница во скопски Карпош,…

Бог да чува: Малолетник крадел од манастир

На 27.03.2024 во 18.50 часот во Кавадарци,…

На сред ноќ упаднале во домот на…

На 20.03.2024год., во 03:30 часот во Полициската…

Малолетник удрен со мотоцикл – со тешки…

На 02.03.2024 во 10.30 часот во СВР…

(ФОТО) Филмска кражба: Тинејџери упаднале во луксузен…

Група тинејџери упаднале во салон за луксузни…