Бог да чува: Пациент препратен во Прилеп – Немало кој да стави катетер на пациент во Битола

t

Немало кој да стави катетер на пациент во Битола, па го препратиле човекот во Прилеп.

Во извештај од специјалист од Прилепската болница во забелешката се наведува дека е срамно клиничката болница во Битола каде што има десет хирурзи да препраќа пациенти за катетер во Прилеп. Од директорот на Битолската болница се бара да ги среди работите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лажно се претставувал како полициски инспектор и…

СВР Битола поднесе кривична пријава против 37-годишниот…

(Видео) Нови протести против работата на Бехтел…

Прилепчани и граѓани од цела Македонија десетина…

Домашен притвор за родителот кој тепаше ученик…

Во домашен притвор е родителот од Битола,…

(Видео) Протест во Прилеп против работењето на…

Вчера во атарот на прилепското село Оревоец…

ТРАГЕДИЈА: 14-годишно дете почина во Битола!

Во текот на вчерашниот ден, во атарот…