Бог да чува: 58-годишна жена го избодела фризерот зошто не ѝ се допаднало како го истрижил нејзиното 28-годишно момче

t

Истражниот судија на Сплитскиот Жупаниски суд oдреди истражен затвор за 58-годишна сплитчанка, која прободела маж со кујнски нож во неговиот стан во населбата Пујанке во Сплит, Хрватска.

Причината за нападот е бизарна, пренесува „Далматински портал“. Таа во станот го довела своето 30 години помладо момче за да го истрижат. Изгледа дека не била задоволна од тоа како фризерот ја завршил работата, зошто зела нож од масата и го пробола во рамото, пренесува порталот.

На повредениот му е укажана лекарска помош во болница, а жената со кривична пријава за нанесување тешка телесна повреда е однесена на распит во Државното правобранителство, а потоа ѝ е одредена мерка притвор за да не може да влијае врз сведоците.

Момчето на осомничената е странец, со пријавено живеалиште во Сплит, открива „Далматински портал“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Студентскиот дом „Гоце Делчев“ веќе 5 дена…

Универзитетското студентско собрание на УКИМ апелираше до…

ЛУЃЕТО ВО ГАЗА МОЛАТ ЗА ЛЕБ: Половина…

Заменик-директорот на Светската програма за храна на…

(Фото) И Раде Штекли си замина од…

Раде Трајковски – Штекли кој преживеа два…

ПОСЛЕДНА ВЕСТ: После Турција, Палевски сакал да пребега…

Првоосомничениот Љупчо Палевски Палчо моментално се наоѓа…

Родители реагираат: Нема термини за ортопед, чекаат…

Родители реагираат дека нема термини за ортопед…