Бог да чува: 58-годишна жена го избодела фризерот зошто не ѝ се допаднало како го истрижил нејзиното 28-годишно момче

t

Истражниот судија на Сплитскиот Жупаниски суд oдреди истражен затвор за 58-годишна сплитчанка, која прободела маж со кујнски нож во неговиот стан во населбата Пујанке во Сплит, Хрватска.

Причината за нападот е бизарна, пренесува „Далматински портал“. Таа во станот го довела своето 30 години помладо момче за да го истрижат. Изгледа дека не била задоволна од тоа како фризерот ја завршил работата, зошто зела нож од масата и го пробола во рамото, пренесува порталот.

На повредениот му е укажана лекарска помош во болница, а жената со кривична пријава за нанесување тешка телесна повреда е однесена на распит во Државното правобранителство, а потоа ѝ е одредена мерка притвор за да не може да влијае врз сведоците.

Момчето на осомничената е странец, со пријавено живеалиште во Сплит, открива „Далматински портал“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Големо невреме ја зафати Србија

Невреме ја зафати Србија, па така на…

Абазовиќ брутален: Или јас или Ѓукановиќ ќе…

Абазовиќ: Она што се случува вечерва во…

(Видео) Најмалку 16 лица се повредени при…

Попладнево се случил инцидент во Тухељски Топлице,…

Молдавија ќе купува природен гас од Романија

Претседателката на Молдавија, Маја Санду, која е…

Руската армија обвинува: Украинците претвораат цивилни објекти…

Руска армија: Украинските нацистички баталјони ги претвораат…