Објавено на:

Бог му заповедал да ја отсече главата на змијата: Американец уапcен поради зaкани за убиcтво на Бајден

t

Жител на Канзас е уапсен под обвинение дека се заканувал со убиство на американскиот претседател Џо Бајден, пишува „Дејли Бист“, повикувајќи се на судски документи.

Според изданието, уапсениот Скот Мериман изјавил дека „Бог му заповедал да замине во Вашингтон и да ја отсече главата на змијата во срцето на нацијата“.

„Њујорк пост“ објави дека полицијата во Канзас претходно ја информирала тајната служба дека Мериман им се јавил и кажал дека тргнал на пат кон Вашингтон за „да се види со претседателот“. Тој ѝ кажал на полицијата дека е на пат кон Белата куќа за да му каже на Бајден дека на луѓето им е преку глава од поделеноста на земјата и дека треба да се обратат кон Бога.

Мериман, исто така, имал голем број објави на својата Фејсбук страница користејќи „заканувачки јазик“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Медведчук: Зеленски се подготвува да избега во…

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски планира да…

Северна Кореја тестираше ракета способна да ги…

Тестот на проектилот со долг дострел доаѓа…

Пентагон размислува за започнување на војна против…

Пентагон размислува за одлуката да се вовлече…

Северна Кореја предупреди на „уништувачки“ нуклеарен одговор

Вашингтон и Сеул се подготвуваат за војна,…

НАЈНОВА ВЕСТ! Барак Обама го пушта Џо…

Најголемиот идеолог на демократите и бивш претседател…