Божиновски: Ваква цензура не сум видел – еве за што се работи

t

Цензура не е само забрана на вест туку и неизвестување за важни теми, случки, закопување во молк на вест. Досега ваков молк имам видено еднаш – за “yбиствата во Тетово” и денес за Племумот на Левица.

Да не соопштат некои медиуми, сосема ок. Да не соопшти никој то е веќе загрижувачки сте биле или не за левица.
Зошто е цензура па ова за левица? Многу едноставно се известува за собири на партии кои се приврзоци, што и како прочитал она што му напишале од партија на некој минорен лик, по 20 соопштенија напред – назад меѓу вмро и сдсм, се известува за сѐ и сѐшто. За ова – молк во медиумите.

Имало и двајца европратеници. За некои други европратеници и сообраќај се запира.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Документи+Видео) Ова се доказите за соработката помеѓу…

Maкедонската јавнос е во шок по деталите…

Добри вести од соседството, пронајдена e Сара!…

Пронајдена е Сара П.(17) од Борча која…

Koнечно искрен политичар: Не верувајте на сѐ…

Не верувајте во сѐ што ви кажуваме.…

Не за џабе ја нарекуваат Белата Палата:…

Истакнат член на партијата и близок човек…

(Видео) ПЕРО АНТИЌ „МУ ГО ЧУВА ГРБОТ“…

Поранешниот прославен македонски кошаркар и актуелен претседател…