Објавено на:

БОМБА НА ЛЕТОТ ЗА МОСКВА: Авионот се враќа во БЕЛГРАД!

t

Пријавена е бомба на лет за Москва, а авионот се враќа назад во Белград. Пријавената бомба се наоѓа во авионот на летот Белград-Москва, дознава „Новости“.

Авионот во моментов се враќа во Белград, а противдиверзивните екипи на српското МВР се на терен за да извршат увид во леталото.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЗНАМ откри кои ќе бидат новите министри…

Игор Филков, роден во 1979 година, е…

Земјотрес вечерва почуствуван во Македонија

Земјотрес со локална магнитуда од 2,4 степени…

Насилство: Жена крвнички нападната од својот сопруг,…

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе…

Германците СЕ ЗБОГУВАА СО РУСКИОТ ГАС?

Најголемиот германски снабдувач со гас Унипер објави…

КИНА ПРЕД САД: Продадени повеќе кинески отколку…

Минатата година за прв пат кинеските автомобилски…