Објавено на:

Бојко Борисов исплашен: Следен пат може да ме убијат!

t

Лидерот на ГЕРБ и поранешен бугарски премиер Бојко Борисов вчеравечер беше пуштен на слобода откако му истече 24-часовниот притвор, јави дописникот на МИА од Софија. Тој рече дека не бил обвинет и дека цивилната полиција му кажала дека треба да биде приведен.

Загрижен сум следниот пат да не ме убијат, додаде тој.

Ослободени се и поранешниот министер за финансии Владислав Горанов и портпаролката на поранешната влада на Борисов, Севдалина Арнаудова. Од бугарското МВР коментираат дека нивната акција била спроведена со целосно почитување на законот и лицата против кои се преземени процесни и истражни дејствија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дали Петков ќе ја посети или не…

По вчерашната средба на бугарскиот политички врв…

Oпозицијата го пpeмисли Бојко: Време било да…

Екс бугарскиот премиер Бојко Борисов му го…