Објавено на:

БРАВО МАЈСТОРЕ: Вучиќ му честиташе на Ѓоковиќ!

t

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ му честиташе на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ за освоената 40-та титула на Мастерс во кариерата.
Вучиќ на Инстаграм напиша дека Ѓоковиќ уште еднаш покажал дека е меѓу најдобрите и дека само небото е граница за напорна работа и силен карактер.

„Честитки за маестрално освоениот турнир во Париз и 40. Мастерс титула во кариерата! Уште еднаш покажавте дека сте најдобри меѓу најдобрите и дека само небото е граница за напорна работа и силен карактер. Ви посакувам да останете на врвот на светот долго време и бидете тоа што е, голем шампион, на гордост и радост на Србија и на сите наши граѓани“, истакна Вучиќ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Како одговор на Ѓоковиќ „Голема Албанија“ на…

„Фејсбук“ профилот на Асоцијацијата на тениски професионалци…

Вучиќ: Бугарите негодуваат, затоа што сме попопуларни…

Ги сакам сите вина на нашите браќа…

(Хит Видео) Вучиќ на ТикТок објави разговор…

На социјалната мрежа веќе го следеа повеќе…

Ѓоковиќ против Синер за најголемата награда во…

Новак Ѓоковиќ и Јаник Синер вечерва ќе…

Ѓоковиќ: Едвај се спасив – ме давеше…

Најдобриот тенисер на планетата, Новак Ѓоковиќ, се…