Објавено на:

Бразил со војска на аеродромите и пристаништата против организираниот криминал

t

Бразилскиот претседател Луис Инасио Лула да Силва најави дека ќе испрати војска на најважните аеродроми и пристаништа во земјата и на границите, за да ја зајакне безбедноста во обид да се бори против организираниот криминал во најголемата земја во Јужна Америка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Претседателката ќе чека новата влада да…

Сиљановска ќе почека да се формира новата…

Бразилскиот претдедател го обвинува Израел е за…

Бразилскиот претседател Луис Инасио Лула да Силва…

Британија размислува за испраќање војници во Украина?

Британската војска прави планови за непредвидени распоредувања…

Путин го откри бројот на војници кои…

Русија распоредила повеќе од половина милион војници,…

Вашингтон Пост: Украинците не сакаат да се…

Потенцијалните регрути често повеќе би сакале да…