Објавено на:

Британски разузнавачи: Украинскиот отпор во Донабс резултира со уништување на руски тенкови, возила и артилериска опрема

t

Британското министерство за одбрана објави нов извештај за состојбата во Украина базиран на разузнавачки информации.

Руското гранатирање продолжи во регионите Доњецк и Луганск, при што украинските сили одбија неколку напади. Украинскиот отпор резултира со уништување на руски тенкови, возила и артилериска опрема – се наведува во извештајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Срамота: Вработени во училиште омаловажувале девојче затоа…

Граѓанското движење „Аваја“ вчера информира за случај во кој…

Милков: Кога Македонија ќе го смени Уставот,…

Македонија нема рокови за спроведување на барањата…

САД и Русија престанаа да разменуваат податоци…

САД и Русија престанаа да разменуваат податоци…

Муцунски: Нема да има Влада без Албанци…

Влада без Албанците нема да има. Без…

Дали да се смееш или плачеш: Една…

Украинскиот претседател Володомир Зеленски го повтори барањето…