Објавено на:

Британското разузнавање со нови податоци: Русите се враќаат на северот на Украина за недела дена!

t

Во својот последен извештај, британската воена разузнавачка служба тврди дека на руските сили, кои беа целосно повлечени од северна Украина, ќе им треба најмалку една недела пред да бидат прераспоредени.

Британското министерство за одбрана вели дека многу руски единици мора да ги пополнат своите редови пред да бидат испратени да се борат во Донбас.

Во извештајот се наведува дека гранатирањето на градовите на исток и југ продолжува, а руските сили напредуваат на југ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Припадници на затворската полиција од Идризово знаеле…

Се истражува дали затворски службеници биле вклучени…

Газдите на Вардар и Пелистер апелираат за…

Двата големи ривали Вардар и Пелистер, кои…

САД свечено ја отвори постојаната воена база…

Американските копнени сили денеска ја добија својата…

Османи со директна порака до “огнените”: Срамота…

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва…

Се јави Дугин: Кина е свесна дека…

Посетата на претседателот на Народна Република Кина…