Објавено на:

Брнабиќ: Подготвена сум да поднесам оставка веднаш!

t

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ на својот официјален Твитер профил порача дека е подготвена во секој момент да поднесе оставка од функцијата премиер на Србија, но додаде дека претседателот на Србија, Александар Вучиќ, „засега тоа го одбива. “

Премиерката на Србија на својот официјален Твитер профил напиша дека Српската напредна странка е подготвена за избори.

„Со оглед на пишувањата на тајкунските медиуми, само да бидам јасна – подготвена сум во секој момент да поднесам оставка од премиерската функција, а претседателот на Србија, Александар Вучиќ, тоа го знае и засега одбива. Можеби ќе се премисли, сакаат избори – нема проблем, ние сме секогаш за избори“, напиша премиерката на Србија на својот Твитер профил.

Брнабиќ рече и дека „сигурно останува лојална на Србија и на Вучиќ“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Европскиот парламент одобри визна либерализација за Србите…

Европскиот парламент изгласа визна либерализација за имателите…

Предлог за враќање на воениот рок во…

Оценка и предлог за враќање на обврската…

Вучиќ: Ќе му покажеме на светот како…

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека Србија…

Советот за безбедност на ОН денеска расправа…

Седницата на Советот за безбедност на Обединетите…

Земјотрес во Србија!

Земјотрес со јачина од 2,5 степени според…