Објавено на:

БРУКА: Поддржувачи на Јорданов избркалe од работа човек кој 30 години е член на ВМРО-ДПМНЕ затоа што гласал ПРОТИВ зголемување на цената на водата во Штип

t

Унијата на ветерани на ВМРО-ДПМНЕ денеска објави список на лица, како што велат тие, се послушници на политичко-олигархискиот естаблишмент и поддржувачи на градоначалникот на Штип Иван Јорданов. Лицата чии имиња и потписи се објавени избркале од работа човек кој е вработен во штипското комунално претпријатие “Исар”, а го избркале поради тоа што гласал против желбата на Јорданов да ја зголеми цената на водата во градот.

Како што наведуваат тие, човекот кој е избркан е член на ВМРО-ДПМНЕ 30 години.

Во продолжение нивната објава на Фејсбук:

-Ова се луѓето послушниците на ПОЛИТИЧКО-ОЛИГАРХИСКИОТ ЕСТАБЛИШМЕНТ И ПОДДРЖУВАЧИ НА Иван Јорданов ШТИПСКИОТ Градоначалник, кој денес на советот разрешија член со (32) годишно членство во ВМРО-ДПМНЕ изгласаа ЗА разрешување на Јонче Манојлов член на Управен Одбор на Ј.П. Исар бидејќи не гласаше за предлогот за покачување на водата кое е на штета на граѓаните и легалното плачкосување на граѓаните, ДОКОЛКУ ги прашате Советниците и тие самите нема да знаат да ви кажат зошто гласале ЗА разрешување, НО сето ова е по наредба на Градоначалникот Иван Јорданов од Штип.

Споделувајте го ова Браќа ВМРО-вски, сите кој си ја сакате Македонија и идеологијата на вмро дпмне, за да видат сите колку овие ново дојдените во ВМРО-ДПМНЕ од другите политички партии си ја сакат Државата а со тоа и колку мислат на граѓаните на Македонија.

ДА ЖИВЕЕ ВМРО-ДПМНЕ, ДА ЖИВЕЕ МАКЕДОНИЈА – пишуваат тие.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СДСМ: Пу пу не важи, Договорот со…

Пу пу не важи, Договорот со Бехтел…

Костадиновска Стојчевска: ВМРО-ДПМНЕ досега нема ниту една…

Од ВМРО-ДПМНЕ на почеток на мандатот нема…

Папагалски лаги, Лефков и ВМРО-ДПМНЕ да престанат…

Лефков и ВМРО-ДПМНЕ или треба да ги…

Спасовски до ВМРО-ДПМНЕ: Повелете поништете ги договорите…

ВМРО ДПМНЕ едно зборуваше и ветуваше пред…

Петковски го критикува ВМРО-ДПМНЕ: Народната мудрост, пред…

Народната мудрост, пред избори и по риболов…