Бpyтално yбиство во Лесковац, приведени оcомничените

t

Едно лице е убиено во центарот на Лесковац, а осомничените се приведени, изјавија за Танјуг од полициската управа на МВР во тој град.
Според нив, истрагата е во тек.
ТВ Лесковац јави дека убиството се случило околу 18 часот на пумпата Мол и дека е убиен маж.
На убиството наводно му претходела тепачка, јавува Танјуг.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ослободен Србинот кој вчера беше уапсен на…

Поранешниот полицаец Миљан Јовановиќ, кој беше уапсен…

Значи некој ќе си легне на брашното:…

Американскиот амбасадор во Србија, Кристофер Хил, синоќа…

Србија и Унгарија ќе ја поканат Македонија…

Српскиот министер за градежништво, транспорт и инфраструктура,…

Познато кога ќе продолжат преговорите меѓу Косово…

Во вторник, 4 април, во Брисел продолжува…

Вучиќ ѝ се заблагодари на Грција за…

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска изјави дека…