Бpyтално yбиство во Лесковац, приведени оcомничените

t

Едно лице е убиено во центарот на Лесковац, а осомничените се приведени, изјавија за Танјуг од полициската управа на МВР во тој град.
Според нив, истрагата е во тек.
ТВ Лесковац јави дека убиството се случило околу 18 часот на пумпата Мол и дека е убиен маж.
На убиството наводно му претходела тепачка, јавува Танјуг.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

300 дојави за бомби во еден ден…

Екипите на МВР до 13 часот извршиле…

Нови дојави за бомби во повеќе од…

Нови дојави за бомби во повеќе од…

ШТО СЕ КРИЕ ВО ТЕЛЕФОНОТ НА МАТЕЈ:…

Мобилниот телефон пронајден во џебот од неговите…

УЖАС ВО НИШ: Музичар претепан до смрт…

А.С. (35) од Ниш е уапсен за…

НÈ ОЧЕКУВА ПЕКОЛНО ЛЕТО КАКВО ШТО НЕ…

Најпознатиот светски метеоролошки сервис AccuWeather објави летна…