Објавено на:

Вардар и Пелистер на домашен терен ќе бркаат пласман на Ф4 во Задар

t

Вардар 1961 и Еурофарм Пелистер ќе имаа обврски во СЕХА лигата во месец август и септември под услов за изборат пласман на завршниот турнир во Задар, Хрватска.

Имено Управниот одбор на СЕХА-лигата денеска одлучи како се заврши натпреварувачката 2021/22, па така е решено да имаме четвртфинални битки во кои нашите преставници ќе бидат домаќините на Нексе и Мешков Брест.

Вардарци ќе го пречекаат хрватскиот тим, додека Пелистер во Битола ќе се соочи со тимот од Белорусија. Останатитите парови се Татран-Веспрем и Војводина-ППД Загреб, средбите ќе се играат меѓу 8 и 25 август.

Фајналфор турнирот пак е закажан за од 2 до 4 септември во Задар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вардар остана без четвртфинале во СЕХА

Македонскиот првак Вардар загуби на домашен терен…

Шампионот на Македонија подготовките ќе ги започне…

Освојувачот на шампионската титула од сега веќе…

(Фото) Арсовска на терен доцна вечерва: Продолжува…

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, доцна…

Вардар и Пелистер на домашен терен ќе…

Вардар 1961 и Еурофарм Пелистер ќе имаа…

Се најавуваат неколку силни финансиски инјекции –…

Поранешниот двократен европски ракометен првак Вардар ги…