Објавено на:

Вашинтон: Хути нападнале британски товарен брод, полесно повредено едно лице

t

Два проектили на јеменските Хути денеска погодиле британски товарен брод во Црвеното Море, предизвикувајќи штета и полесно е повредено едно лице, соопшти американската војска.

Претходно денеска, САД соборија шест беспилотни летала на Хутите во Црвеното Море, откако биле идентификувани како закана за воените бродови на САД и сојузниците на Вашингтон, соопшти американската Централна команда во објава на социјалните мрежи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото галерија) ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА кај Велешко…

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва кај…

(Фото+видео) Тешка сообраќајна несреќа во Кисела Вода!

Две лица се повредени во сообраќајна несрека…

Бројот на повредени од терористичкиот напад во…

Бројот на повредените од терористичкиот напад во…

Нови детали за терористичкиот напад во Москва:…

Девет хоспитализирани по терористичкиот напад во Красногорск…

Американската морнарица им собори на Хутите 15…

Американската морнарица утрово собори 15 беспилотни летала…