Објавено на:

Велешанец избегал од затвор и ја претепал сопругата

t

Вчера во 21.30 часот во Велес, полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода Х.Б.(48) од Велес, кој бил баран од Казнено – поправната установа Затвор Идризово – Отворено одделение Велес поради бегство од установата.

Имено, околу 19.30 часот од установата било пријавено дека Х.Б. не се вратил во установата и по преземени мерки, после два часа, тој бил пронајден и лишен од слобода. При преглед кај него биле пронајдени и одземени бела прашкаста материја и пари. Исто така, неговата 43 – годишна сопруга пријавила дека околу 20.00 часот, додека бил во домот, физички ја нападнал.

Лицето било спроведено во Казнено – поправната установа Затвор Идризово за доиздржување на казната, а по целосно расчистување и документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Гувернерот на Харковската област: Украина контролира околу…

Украинските власти денеска објавија дека се уште…

По Путин, Меѓународниот суд на правдата побара…

Меѓународниот суд на правдата побара налог за…

Ова се новите цени на горивата, поевтинуваат…

Горивата од полноќ ќе се продаваат по…

Израел им порача на САД: Имаме намера…

Израел има намера да ја прошири воената…

Позната причината за хеликоптерската несреќа на Ебрахим…

Причина за тешкото слетување на хеликоптерот во…