Велешанец пpeтeпaл полицаец пред дискотека во Велес

t

На 26.12.2021 во 05,00 часот пред дискотека во Велес бил лишен од слобода И.Т.(25) од Велес затоа што физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени дејствија. По целосното документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дејли Мејл: Борис Џонсон размислувал за воен…

Екс-премиерот беше кажано дека е „збеснат“ откако…

Се огласија Xyтите по нападот на американски…

Во соопштението објавено на социјалните мрежи, Хутите…

Пентагон: Американски воен брод и повеќе комерцијални…

Пентагон се огласи откако претходно денеска, и…

Автомобилот на исчезнатиот фризер од Велес е…

Пред два дена во скопско Бразда бил…

(Документи)СКАНДАЛ ВО ВЕЛЕС: Местеле тендер за да…

Плодна е "љубовта" меѓу градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ…