Велешанец пpeтeпaл полицаец пред дискотека во Велес

t

На 26.12.2021 во 05,00 часот пред дискотека во Велес бил лишен од слобода И.Т.(25) од Велес затоа што физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени дејствија. По целосното документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Млад затвореник од Велес починал во затворот…

Вчера во 15.15 часот во СВР Скопје,…

Најмладиот има 24, најстариот 32 години: МВР…

На 26.01.2023 Националната единица за сузбивање на…

Се самоуби велешанецот кој тешко ја повреди…

Се самоуби 38-годишниот маж, вчера попладне во…

Затворете прозорци и не излегувајте ако не…

Тетово, Гостивар, Кичево, Битола, Охрид денеска се…

Уште не е пронајдено телото на 55-годишната…

Телото на 55-годишната жена од велешкото село…