Објавено на:

Велешанка пронајдена мртва во нејзниот дом

t

Вчеравечер, жителка на Велес била пронајдена почината во домот каде живеела под кирија, информираат од Министерството за внатрешни работи.

„На 06.05.2022 во 19.00 часот во СВР Велес било пријавено дека во домот каде живеела како потстанар во Велес била пронајдена почината М.Н.(70) од Велес.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција“, соопштија од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пензионерка пронајдена мртва во нејзиниот стан во…

Седумдесет и двегодишна тетовка била пронајдена почината…

Велешанка пронајдена мртва во нејзниот дом

Вчеравечер, жителка на Велес била пронајдена почината…