Скопје вечерва ќе биде блокирано – посебни движења и многу полиција на Плоштад

t

Вечерва Скопје ќе биде блокирано на многу локации. Не бидете изненадени ако забележите големо присуство на полиција и специјалци, посебно во строгиот центар на Скопје, односно на Плоштадот Македонија.

По повод роденденот на Комити и ФК Вардар, МВР апелира да се избегне непотребно движење на оваа локација, доколку не сте навивач на Вардар или пак немате намера да одите накај Градски парк.

Собирот на навивачите ќе биде нешто по 16 часот на Плоштад.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во четврток е последниот неработен ден за…

Овој четврток ќе биде последниот неработен ден…

Внимавајте: Сообраќајот се одвива по влажни коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено,…

Ковачевски на Самитот Западен Балкан-ЕУ во Тирана

Премиерот Димитар Ковачевски, заедно со лидерите од…

Захарова: Нема да се повлечеме од нуклеарната…

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи,…

Утринска магла, променливо облачно и слаб ветер

Наутро наместа со појава на магла, во…