(Видео)Бугарската министерка избега од Св.Спас, збунетите македонски Бугари бегаа со полиција од екипата на Инфомакс

t

Бугарската министерка за надворешни работи Теодора Генчовска одби да одговори на прашање на Инфомакс за тоа која националност бил Гоце Делчев, обидувајќи се што побргу да избега од црквата Св.Спас.

Генчовска дојде во Скопје за заеднички да го чествува денот на раѓањето на Макеоднскиот великан Гоце Делчев заедно со премиерот Ковачевски.

Насобраните себедекларирани Бугари избегаа со полиција.

Збунетиот македнски „бугар“, се закануваше на екипата на Инфомакс со зборовите „ште се врна“, но потоа со полициско обезбедување избега од местото на настанот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кацарска: Ништо не се губи ако се…

Претседателката на Уставниот суд Добрила Кацарска, вечерва…

(Фото) Како Бугарите го бомбардираа манастирот Свети…

Македонскиот активист во Албанија Васил Стерјовски објави…

Истражување: Бугарите не се поистоветуваат со Гоце…

Истражување на значајни историски личности во Бугарија…

Бугарите обвинети за шпионажа во корист на…

Бугарите обвинети за шпионирање во корист на…

Бугарите купиле фудбалски клуб во Македонија?!

Бугарите веќе купиле фудбалски клуб од третата…