(Видео+Документи) Пpoтекоа документи од ДАРПА за кopoнавирусот – информациите се шokaнтни

t

Во воените документи се наведува дека Еко-Хелт Алајанс се обратила до ДАРПА во март 2018 година барајќи финансирање за да спроведе истражување за добивање од функцијата на коронавируси со потекло од лилјаци. Предлогот, наречен Project Defuse, е отфрлен од DARPA поради загриженоста за безбедноста и идејата дека го прекршува мораториумот за истражување на добивање на функцијата кај вируси.

Главниот извештај во врска со предлогот на Алијансата за EcoHealth протече на Интернет пред неколку месеци, тој до сега остана непотврден. Проектот Веритас доби посебен извештај до генералниот инспектор на Министерството за одбрана, напишан од мајорот американскиот маринец, Џозеф Марфи, поранешен соработник на ДАРПА.

„Предлогот не ги спомнува или проценува потенцијалните ризици од истражувањето за добивка на функцијата (GoF)“, директен цитат од писмото за отфрлање на ваквиот предлог од DARPA.

„Проект Веритас“ се обрати до ДАРПА за коментар во врска со скриените документи и разговараше со шефот за комуникации, Џаред Адамс, кој рече: „Не ми звучи нормално“, на прашањето за начинот на кој се закопани документите.

Проектот Веритас доби шокантни досега невидени документи во врска со потеклото на КОВИД-19, и истражувањето за добивање на функцијата, вакцините, потенцијалните третмани кои се потиснати и напорите на владата да ги прикрие сево ова.

Документите за кои станува збор произлегуваат од извештајот на Агенцијата за напредни истражувачки проекти за одбрана, попозната како ДАРПА, кои биле скриени во диск кој содржи строго доверливи информации иако истиот извештај е декласифициран.

ДАРПА е агенција под Министерството за одбрана на САД задолжена за олеснување на истражувањето во технологијата со потенцијални воени апликации.

Проект Веритас доби посебен извештај до генералниот инспектор на Министерството за одбрана напишан од мајорот на американскиот маринец, Џозеф Марфи, поранешен соработник на ДАРПА.

Во извештајот се наведува дека Алијансата EcoHealth пристапила до ДАРПА во март 2018 година, барајќи финансирање за спроведување на истражување на функцијата на коронавируси од лилјаци. Предлогот, наречен Project Defuse, беше отфрлен од DARPA поради загриженоста за безбедноста и идејата дека го прекршува основниот добивка на мораториумот за функционално истражување.

Според документите, НИАИД, под раководство на д-р Фаучи, продолжил со истражувањето во Вухан, Кина и на неколку локации низ САД.

Д-р Фаучи постојано тврдеше, под заклетва, дека NIH и NAIAD не биле вклучени во истражувањето за добивање на функцијата со програмата EcoHealth Alliance. Но, според документите добиени од Проект Веритас, во кои е наведено зошто е одбиен предлогот на EcoHealth, ДАРПА секако го класифицира истражувањето како добивка на функција.

„Предлогот не ги спомнува или проценува потенцијалните ризици од истражувањето за добивка на функцијата (GoF)“, директен цитат од писмото за отфрлање на DARPA.

Извештајот на мајор Марфи продолжува со детали за големата загриженост во врска со програмата за зголемување на функцијата на коронавируст, прикривањето на документите, сузбивањето на потенцијалните лекови, како што се Ивермектин, хидроксихлорокин и вакцините mRNA.

„Проект Веритас“ се обрати до ДАРПА за коментар во врска со скриените документи и разговараше со Шефот за комуникации, Џаред Адамс, кој рече: „Не ми звучи нормално“, на прашањето за начинот на кој документите биле обвиткани во тајност. „Ако нешто се наоѓа во класифицирани поставки, тогаш тоа треба да биде соодветно означено“, рече Адамс. „Воопшто не сум запознаен со необележани документи кои се наоѓаат во доверлив простор, не.

Во видеото што ја разбива оваа приказна објавено во понеделникот вечерта, извршниот директор на Project Veritas, Џејмс О’Киф, постави основно прашање до DARPA:

„Кој во ДАРПА донесе одлука да го закопа оригиналниот извештај? Тие можеа да кренат црвени знамиња до Пентагон, Белата куќа или Конгресот, што можеби ја спречи целата оваа пандемија што доведе до смрт на 5,4 милиони луѓе ширум светот и предизвика многу болка и страдање на многу други милиони“.

Д-р Ентони Фаучи сè уште не одговорил на барањето за коментар за оваа приказна.

Документите можете да ги погледнете тука.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Фаучи бил „шверцуван“ во централата на ЦИА…

Д-р Ентони Фаучи бил „шверцуван“ тајно во…

Фаучи си заминува од владата во САД…

Поранешниот директор на Институтот за алергии и…

Во август речиси 5 пати повеќе случаи…

Во изминатиот месец август, во Македонија биле…

(Видео) Портпаролот на Бајден одбива да одговори…

На социјалните мрежи е објавена снимка од…

Американски сенатор испрати писмо до претседателот на…

Американскиот сенатор Марко Рубио испрати писмо до…